W Tobie jest światło
Każdy mrok rozjaśni
W Tobie jest życie
Ono … zwycięża

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. To czas radości i dobroci, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi, serdeczni i otwarci na drugiego człowieka.
Tym razem w atmosferę świąt Bożego Narodzenia naszą szkołę wprowadzili uczniowie klas 5b, 5c, 6a i 7b przedstawiając jasełka pt. „W drodze do Betlejem”. Tegoroczne przedstawienie rozpoczęło się od przekazania na ręce Pana Dyrektora Waldemara Goska Betlejemskiego Światła Pokoju. Uczynili to, zgodnie z tradycją naszej szkoły zuchowie, którzy w swojej codziennej służbie niosą światło braterstwa, jedności i pokoju do wszystkich ludzi. Po przekazaniu światełka i złożeniu świątecznych życzeń przez Pana Dyrektora zgromadzona publiczność przeniosła się w czasie, aby po raz kolejny przeżyć historię przyjścia Bożego Syna na świat.
Uczniowie w specjalnie przygotowanych strojach oraz scenografii nawiązującej do miasteczka Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był Święty Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i kobiety. Diabły i anioły toczyły między sobą pojedynek, w którym oczywiście dobro zwyciężyło. Nie zabrakło także Heroda i jego sługi. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami, w wykonaniu chóru szkolnego. Gra małych aktorów była pełna zaangażowania, prostoty i ciepła, co przyczyniło się do miłej
i świątecznej atmosfery spotkania.
Scenariusz Jasełek opracowali ks. Krzysztof Sibiga i s. Monika Dudek, oprawę muzyczną przygotowała Pani Anna Rajkowska, zaś piękną dekorację świąteczną Pani Magdalena Łukawska.