W dniu 22.12.2017 roku uczniowie z „Akademii Przyszłości” funkcjonującej na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierz uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym. To miłe spotkanie przy wigilijnym stole to dla wszystkich czas przemyśleń nad mijającym rokiem pracy w Akademii, rozmowy na temat sukcesów dzieciaków, wspólnie spędzonych chwil w Akademii, jak również formułowanie dalszych celów do osiągnięcia.
Akademia Przyszłości – to miejsce dla każdego dziecka, które chwilowo, czuje się zgubione, potrzebuje wsparcia, aby utwierdzić się w przekonaniu, że może osiągać sukcesy. W Kolegium Sp1 jest 17 wspaniałych uczniów, którzy dzięki swoim „Super W” – czyli wolontariuszom pokonują własne bariery i realizują swoje marzenia. Dzieci podczas spotkania podziękowały za pracę wszystkim, którzy na co dzień poświęcają im czas. Wykonały prezenty świąteczne wraz życzeniami dla swoich Darczyńców, Dyrekcji Szkoły Nr 1,wolontariuszy oraz koordynatorów.