W związku z obchodami Dnia Ligi Ochrony Przyrody w Polsce, przypadające na dzień 9 stycznia, naszą szkołę odwiedził v-ce prezes podkarpackiego oddziału Ligi Ochrony Przyrody p. Janusz Wepsięć. Spotkał się z członkami Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody (SKLOP) - uczniami klasy Ic, IIb i IIIa. Opowiadał uczniom o początkach powstania najstarszej organizacji ekologicznej w Polsce, jaką jest LOP. Ponadto przedstawił multimedialną prezentację dotyczącą dokarmiania ptaków w związku z akcją „Ptasia stołówka”, w której biorą udział członkowie SKLOP.W trakcie prezentacji uczniowie rozpoznawali również różne gatunki ptaków występujących na terenie Polski. Dodatkowo w obecności gościa został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Jestem przyjacielem przyrody”.
Laureaci konkursu:
Oliwia Sapielak kl. Ic
Oliwia Jaworska kl. IIb
Oliwia Wożniak kl. IIIa
Dominik Staniszewski kl. Ic
Jakub Gąsiorek kl. IIb
Maja Wiącek kl. IIIa
Amelia Robuta kl. Ic
Marcel Gąsiorek kl. IIb
Kinga Andzel kl. IIIa
Wystawę wszystkich prac można podziwiać na holu szkolnym. Na zakończenie spotkania wręczono uczniom kalendarze na 2018r. oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcie.