Wieloletnią tradycją naszej szkoły są styczniowe spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. W bieżącym roku takie spotkanie odbyło się 23 stycznia 2018.
Uczniowie z klas III zaprosili swoje babcie i dziadków oraz pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Sandomierzu na spotkanie w naszej szkole. Wnuczęta przygotowały okolicznościową akademię, na której składały życzenia i dziękowały za miłość, cierpliwość oraz wspólnie spędzony czas. Grupa uczniów uświetniła ją grą na gitarze i flecie prostym. Wszystkie dzieci zaprezentowały również układy taneczne przygotowane pod kierunkiem Pana D. Bukowskiego.
Na zakończenie części artystycznej wnuki radośnie zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły szanownym gościom własnoręcznie wykonane upominki. Później babcie i dziadkowie wzięli udział w słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców i wnuczęta.