25 stycznia 2018 roku na długo zapisze się w pamięci klasy V c. W tym dniu uczniowie wzięli udział w niezwykłym spotkaniu - uczcie na Olimpie.
Sala lekcyjna zmieniła się w siedzibę mitologicznych bogów. Piątoklasiści z zapałem wcielili się w ich role. Piękne stroje oraz bardzo ciekawe, wzorowo przygotowane autoprezentacje były gwoździem programu I części spotkania. Następnie przyszedł czas na zabawę „Kim jestem?”, kalambury oraz grupowe zmagania z różnorodnymi zadaniami. Niejednokrotnie należało wykazać się wiedzą wykraczającą poza treści z lekcji j. polskiego, popisać się zdolnościami aktorskimi i umiejętnością pracy zespołowej. W II części spotkania w znakomitych nastrojach ponownie przenieśliśmy się na Olimp. Zebrani zasiedli do iście boskiej uczty. Nektar i ambrozja pod postacią świeżo wyciskanych soków i specjałów domowej roboty, suszonych i świeżych owoców oraz pysznych orzechów smakowały wyśmienicie i dodały energii. Zaproszeni goście - p. Monika Bielecka, p. Sylwia Lipczyńska, uczniowie klasy VI b oraz klasy IV d zaszczycili nas swoją obecnością.
Ta żywa lekcja literatury była bardzo udana. Nauka poprzez zabawę dostarczyła nam wielu niezapomnianych przeżyć. Opiekunkami tego projektu były: A. Słotwińska i A. Bartosz.