Już po raz 20 w Sandomierzu zorganizowano Wieczór Tańców i Kolęd Polskich. Podczas imprezy Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Sandomierska" obchodził Jubileusz 20-lecia działalności, a jego choreograf Pan Dariusz Bukowski 30-lecie pracy. Jubileuszowy koncert był niezwykły i zgromadził nie tylko liczną widownię ale również znakomitych wykonawców, wśród których najliczniejszą grupę stanowili uczniowie naszej szkoły. 4 lutego na scenie Domu Katolickiego wystąpiły dzieci z klasy 1b, 1c, 3b, 3c i 3d oraz grupa taneczna uczniów klas starszych, którzy są członkami Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Sandomierska. W ich wykonaniu goście obejrzeli: tańce kurpiowskie, suitę śląską, polonezy, polkę, mazura i krakowiaka. Oprócz naszych artystów publiczność podziwiała również: Przemeka Chwałeka, grupę taneczną z Gorzyc, Siarkopolan, solistów Domu Kultury z Wrzaw oraz formację taneczną „PARADOX".
Na zakończenie koncertu zebrani gromkimi brawami nagrodzili wszystkich wykonawców, którzy pojawili się na scenie. Do podziękowań dołączył ,Wojciech Dumin - dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury i Marek Bronkowski - burmistrz Sandomierza. Za pracę w Szkole Podstawowej Nr 1 gratulacje i kwiaty Pan Dariusz Bukowski przyjął od dyrekcji naszej szkoły. Imprezę zakończył słodki poczęstunek dla artystów, którego sponsorem był włodarz miasta Sandomierza. Choreografię tańców i koncertu opracował pan D. Bukowski. W przygotowanie dzieci do występu i stworzenie przyjaznej atmosfery podczas jego przebiegu włączyły się Panie: K. Majewska, A. Turbiarz, M. Pracało, M. Niewiadomska. M. Wyrazik.