Dnia 5 lutego 2018 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie XIII edycji akcji „Działaj Czysto”, której organizatorem jest Urząd Miejski w Sandomierzu.
Ocenie podlegała ilość zebranych zużytych baterii w dwóch kategoriach wiekowych: I – III (indywidualnie i klasowo) i IV – VI (indywidualnie i klasowo).
Nagrody wręczali, jak co roku, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sandomierzu: Sekretarz Miasta Sandomierza, pan Andrzej Gajewski oraz pani Daria Mirowska.
W kategorii klas młodszych najwięcej baterii zebrali:
1. Katarzyna Bryła (klasa IIIb), nagroda – tablet,
2. Aleksander Martyn (klasa IIIa), nagroda – słuchawki,
3. Oliwia Sapielak (klasa Ic), nagroda – głośnik mobilny.
Najwięcej baterii w kategorii klas IV-VI zebrali:
1. Natalia Kisiel (klasa IVb), nagroda – tablet,
2. Bartłomiej Kwasek (klasa IVd), nagroda – słuchawki,
3. Adrian Kobiałka (klasa IVd), nagroda – głośnik mobilny.
Drobnymi upominkami zostali nagrodzeni również uczniowie z klas najaktywniej zaangażowanych w zbiórkę baterii. W tym roku były to klasy IIIa oraz IVb.
Na zakończenie uczniowie klasy IIIa pięknie zaśpiewali piosenkę „Ziemia to wyspa zielona”. W sumie w naszej szkole udało się zebrać 26 089 sztuk zużytych baterii.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w akcję. Dziękujemy również wychowawcom, którzy aktywnie wspierali swoich uczniów. Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji akcji. Szkolnym koordynatorem akcji była: Pani Monika Bielecka.