Od dłuższego czasu społeczność uczniowska przygotowywała się do obchodów Dni Patrona Szkoły.
Uczniowie klas młodszych (I-II) wzięli udział w konkursie plastycznym pod nazwą „Portret Mikołaja Kopernika”. Klasy III uczestniczyły w międzyszkolnym konkursie wiedzy „Tajemniczy kosmos”.
W szranki stanęli również uczniowie klas IV-VII, dla których został zorganizowany turniej wiedzy o życiu i osiągnięciach sławnego astronoma. Na lekcjach języka polskiego rozwiązywano test czytania ze zrozumieniem odwołujący się do różnych tekstów kultury, tematycznie związanych z naszym patronem.
8 i 9 lutego przyszedł czas na podsumowanie szeregu działań. Dla klas I-III został przygotowany seans filmowy pt:. „Gwiazda Kopernika”. Strefa nauki dostarczyła klasom IV-V wyjątkowych wrażeń dzięki warsztatom multimedialnym „Zdobywamy kosmos”. Święto Patrona Szkoły zwieńczone zostało uroczystym apelem oraz krótką inscenizacją, po której nagrodzono zwycięzców wyżej wymienionych konkursów. Na zakończenie Pan Dyrektor - Waldemar Gosek podziękował uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie tegorocznych obchodów.
Wszyscy jesteśmy dumni z naszych uczniów: uczestników konkursów, aktorów, chórzystów, konferansjerów oraz całej społeczności szkolnej. Z pewnością wiekopomne dokonania Mikołaja Kopernika są dla nich drogowskazem w zdobywaniu wiedzy.
Za przygotowanie tegorocznego wydarzenia odpowiedzialne były: K. Skotnicka, K. Majewska, M. Kania, A. Słotwińska, E. Strzelińska, A. Przyłucka, M. Łukawska, A. Rajkowska, W. Aleksandrowicz.
Serdeczne podziękowania składamy Strefie Nauki.