W dniu 14 IV 2018 roku zuchy z naszej szkoły, z gromady „ Bractwo Leśnej Przygody” wraz z druhnami: Małgorzatą Pracało, Marią Kiliańską, Elżbietą Strzelińską wzięły udział w Marszu Puławiaków - Powstańców Styczniowych. Ideą marszu jest uczczenie pamięci tragicznych wydarzeń z nocy 22 na 23 stycznia 1863 roku, dotyczący oddziały sformowanego ze studentów, którzy zginęli pod wsią Słupcza w walce z Rosjanami, pragnąc wyzwolenia Polski spod jarzma najeźdźców. Organizatorem wydarzenia jest Sandomierska Jednostka Strzelecka „Strzelec”. W marszu biorą udział uczestnicy z różnych regionów Polski. Szczytny cel wspierają władze gminy Dwikozy oraz Miasta Sandomierz.
Przemarsz uczestników marszu od Kamienia Nowego, następnie ulicą Zawichojską do Bramy Opatowskiej był dla zuchów wielką przygodą. Ramię w ramię wędrowali Z żołnierzami, dzielnie dotrzymując im kroku.
Pod bramą, uczestników marszu powitał Burmistrz miasta Sandomierza pan Marek Bronkowski. Następnie władze miasta, zaproszeni goście, uczestniczyli we mszy świętej odprawionej w intencji Puławiaków w kościele św. Józefa. Uroczystość zakończono wręczeniem krzyży zasłużonym dla idei Marszu oraz pamiątkowych dyplomów.