To hasło tegorocznego Dnia Ziemi, obchodzonego na całym świecie 22 kwietnia. Z tej okazji w naszej szkole odbywały się liczne akcje, konkursy i imprezy. Uczniowie klas: Ic, IIb i IIIa przygotowali program artystyczny. W przedstawionej inscenizacji, śpiewanych piosenkach i recytowanych wierszach, uświadamiali uczniom klas młodszych, co to jest przyroda i dlaczego powinniśmy o nią dbać od najmłodszych lat. Dodatkowo dla uczniów I etapu edukacyjnego zorganizowano i przeprowadzono ciekawe konkursy:
1. Klasy pierwsze wykonywały rysunek innowacyjną techniką pt. „Przyroda wokół nas”.
2. Klasy drugie, hasło – transparent propagujący ochronę przyrody i działania ekologiczne.
3. Klasy trzecie krótki wiersz – rymowankę o treści zachęcającej do dbania o przyrodę.
Głównym celem przedsięwzięć przygotowanych przez uczniów klas IV-VII było promowanie postaw proekologicznych wśród społeczności szkoły.
Uczniowie klas siódmych w dniu 20.04.2018r. wzięli udział w sprzątaniu terenu wokół szkoły, tym samym robiąc nie tylko dobry uczynek dla naszej Planety, ale także dobrze się bawiąc.
Z kolei dnia 23.04.2018r. odbył się ogólnopolski konkurs ekologiczny „Ekotest”, w którym swą wiedzę na temat ochrony środowiska sprawdzało 39 uczniów z klas IV-VII.
Również 23.04.2018r. nastąpiło podsumowanie innego konkursu ekologicznego „Nie ma śmieci - są surowce”, przeznaczonego dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Miło nam poinformować, że zwycięzcą został uczeń klasy 5a – P. Łączkowski, natomiast drugie miejsce zajął F. Marek z klasy 6a. Serdecznie gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy ekologicznej.
Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs: „Zrób to sam”. Towarzyszyło mu hasło „Drugie życie odpadów”. W konkursie tym brali udział uczniowie klas 5a i 5b. Dzieci, przy wykorzystaniu odpadów, tworzyły praktyczne lub dekoracyjne przedmioty. Następnie ich prace oceniało jury konkursowe. To przedsięwzięcie miało przede wszystkim na celu pokazanie społeczności szkolnej, a także rodzicom uczniów, jak można w prosty sposób zagospodarować odpady. Różnorodność prac i niesamowita inwencja twórcza uczniów pozwoliły stwierdzić, że wykazali oni niezwykłą kreatywność i duże zdolności manualne.
W ocenie jury najpiękniejsze prace wykonali następujący uczniowie:
R. Rosowska – kl. 5b, K. Frańczak – kl. 5b, K. Płaza – kl. 5b, M. Mróz – kl. 5b, A. Płaza – kl. 5b, W. Kokosa – kl. 5a, B. Stradomska – kl. 5a.
Koordynatorami przedsięwzięcia byli: w klasach młodszych-Panie : K. Drobiazg, M. Kiliańska, K. Kras, A. Turbiarz, M. Niewiadowska, A. Witaszek w starszych: Pan W. Aleksandrowicz oraz Panie: M. Bielecka, T. Bryła, J. Pytka.