Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu wraz z pocztem sztandarowym i delegacją uczniów ze zniczem wzięli udział w miejskich obchodach 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Bazylice Katedralnej po czym wszyscy przemaszerowali na Rynek Starego Miasta. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz  wspólnym odmówieniu  modlitwy za twórców Konstytucji 3 Maja, a także za bohaterów poległych w obronie kraju, zebrani wysłuchali okolicznościowych przemówień. Wygłosili je w kolejności: Stanisław Masternak- starosta sandomierski, Marek Bronkowski, burmistrz -Sandomierza, Marek Kwitek- poseł na Sejm oraz w imieniu Agaty Wojtyszek, wojewody świętokrzyskiego - Krzysztof Szatan. Następnie przed pamiątkową tablicą przy ścianie Ratusza  delegacje złożyły wieńce i znicze.  Na koniec wydarzenia Sandomierska Orkiestra Dęta odegrała Mazurek 3 Maja, Rotę i wiązankę pieśni patriotycznych.