W dniu 17.05.2018 uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Szczuchniak z kl. IIIc, Michał Biłyk z kl. IIIb oraz Kacper Pietruszka z kl. IIIb wzięli udział w III Wojewódzkim Konkursie z języka angielskiego dla uczniów klas III. Organizatorem konkursu było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Celem konkursu było doskonalenie znajomości języka angielskiego, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, sprawdzenie dotychczasowych umiejętności i wiedzy językowej oraz sprawdzenie zakresu wiedzy o Wielkiej Brytanii. Do udziału w konkursie zakwalifikowało się 20 trzyosobowych zespołów uczniowskich z 20 szkół podstawowych na terenie województwa świętokrzyskiego. III Wojewódzki Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas III SP składał się z części pisemnej oraz ustnej. Część pisemną stanowił test leksykalno – gramatyczny powiązany z Quizem na temat Wielkiej Brytanii. Część ustna obejmowała indywidualne autoprezentacje uczniów sprawdzające umiejętność praktycznego posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach codziennych. Pomimo ogromnej konkurencji drużyna z naszej szkoły zajęła zaszczytne III miejsce. Uczniowie nagrodzeni zostali pucharem, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Jesteśmy niezmiernie dumni ze zwycięzców i serdecznie im gratulujemy. Do konkursu uczniów przygotowała Pani M. Kania.