Jak co roku, 9 maja czyli Dzień Europy świętowaliśmy w naszej szkole organizując doroczny „Turniej państw”- Europa da się lubić.
Turniej ten cieszy się niesłabnącym powodzeniem od paru już lat. Trzyosobowe drużyny z klas IV-VI rywalizowały ze sobą w takich konkurencjach jak: prezentacja miss, flagi, potraw wylosowanego wcześniej kraju, kalambury i quiz. Uczniowie bardzo chętnie biorą w nim udział prześcigając się w pomysłowości co do strojów i prezentowanych potraw. W tym roku mieliśmy okazję spróbować między innymi słynnych francuskich ślimaków (choć z polskiej hodowli) .
Pierwsze miejsce brawurowo wywalczyła klasa 5a. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno klas 4a i 6b.Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwały nauczycielki języka angielskiego panie: M. Drobek i M. Kania.