W dniu 15.05.2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sandomierzu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. W eliminacjach brali udział uczniowie ze wszystkich szkół z powiatu sandomierskiego. Eliminacje odbywały się w 2 kategoriach wiekowych: szkół podstawowych oraz szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi.
Po sprawdzeniu wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy, okazało się, że drużyna z naszej szkoły zajęła w tych eliminacjach III miejsce. I miejsca i awans do eliminacji wojewódzkich zajęły szkoły: wśród szkół podstawowych - Szkoła Podstawowa z Obrazowa, a wśród szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi – Szkoła Podstawowa z Sulisławic. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody, puchary i dyplomy, ufundowane przez KPP w Sandomierzu oraz Starostwo Powiatowe w Sandomierzu. Nagrody uczestnikom wręczali: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu asp. sztab. Krzysztof Zielonka oraz Sekretarz Powiatu - Paweł Niedźwiedź. Na zawodach obecni byli także przedstawiciele Grupy Ratownictwa Medycznego w Sandomierzu.
Nasza szkołę reprezentowali uczniowie:
1. Magdalena Błajszczak kl. 7b
2. Anna Krasoń                 kl. 7b
3. Jakub Binięda               kl. 7b
4. Michał Chwiałkowski    kl. 7b
Drużynę do eliminacji przygotowywał Pan Grzegorz Błachnio.