Dnia 22 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu odbyły się uroczyste obchody Dnia Rodziny. Uczniowie klasy II „a” i II „b” pięknie zaprezentowali się w inscenizacji słowno-muzycznej przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyń K. Skotnickiej, M. Kiliańskiej, A. Witaszek i K. Drobiazg. Podkreślając rolę integracji, dzieci zaprezentowały wspólnie zabawne dialogi, przeplatane wierszykami oraz piosenkami wykonanymi grupowo, a także solo. Występ poprzedził taniec ludowy wykonany przez uczniów klasy II „a”, przygotowany pod bacznym okiem choreografa, pana Dariusza Bukowskiego. Część artystyczna zakończyła się odśpiewaniem „Sto lat” dla rodziców, a także przemową wraz z życzeniami od pani Dyrektor Anny Zawadzkiej. Następnie wszyscy udali się do swoich sal, gdzie dzieci obdarowały rodziców upominkami. Natomiast na uczniów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.