W Dniach 29.05.2018 oraz 07.06-11.06.2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu odbyły się lekcje profilaktyczne z zakresu higieny jamy ustnej we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Colgate Polska. Odbiorcami przedsięwzięcia byli uczniowie klas 1- 3. Zajęcia prowadzone w klasach przez pedagoga szkolnego – panią Elżbietę Strzelińską miały na celu uświadomienie najmłodszym jak wielki wpływ na prawidłowy stan jamy ustnej mają codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Uczniowie oglądnęli animowany film poglądowy. Poznali drużynę dr Ząbka, która pokazała dzieciom 4 proste kroki dla zdrowych czystych zębów. Bohaterowie przekonywali dzieci, że to One mają wpływ na to, aby ich zęby były mocne i zdrowe.
Uczniom zostały przekazane materiały edukacyjne: szczoteczki, pasty, plany lekcji, kalendarzyki oraz pamiątkowe dyplomy.