W dniu 05.06 2018r uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu braliudział w rozdaniu nagród w ramach wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. "Sport w wyobraźni ucznia" Organizatorem konkursu był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego. Prace można było wykonać rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace naszych uczniów wzbudziły zachwyt i podziw organizatorów, co docenili nagradzając dzieci z naszej szkoły 17 medalami. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1w Sandomierzu zdobyli:
I miejsce: Bielecka Weronika, Kokosa Weronika, Palińska Gabriela, Stradomska Barbara, Łukaszek Weronika, Stachula Igor, Brzozowska Daria
II miejsce: Mróz Małgorzata, Jurek Maria, Wakuluk Lena, Bidas Oliwia, Rosowska Roksana
III miejsce: Mróz Małgorzata, Płaza Katarzyna, Pruś Dominik, Wrzosek Patrycja, Łukawska Julia
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.