8 czerwca 2018 r. SP1 w Sandomierzu wyszła naprzeciw potrzebom młodszych uczniów organizując konkurs z j. angielskiego dla trzecioklasistów kończących pierwszy etap edukacyjny.
Konkurs przygotowany został przez nauczycielki języka angielskiego naszej szkoły tak ,by sprawdzając wiedzę , był równocześnie atrakcyjny dla młodego odbiorcy.
Każdą szkołę zgłoszoną do konkursu reprezentował pięcioosobowy zespół. Konkurs składał się pięciu części: testu gramatycznego, testu leksykalnego, testu wiedzy o kulturze, ustnej prezentacji oraz zadania polegającego na rozwiązaniu łamigłówki puzzlowej.
Nauczyciel opiekun, wyznaczał z każdego zespołu dwóch reprezentantów odpowiedzialnych za rozwiązanie części gramatycznej oraz dwóch kolejnych rozwiązujących część leksykalną.. Piąty zawodnik z każdej drużyny zaczynał w tym czasie rozwiązywać układankę puzzlową.
W kolejnym etapie konkursu uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii. Polegał on na zidentyfikowaniu na prezentowanych slajdach piętnastu najbardziej charakterystycznych miejsc, postaci oraz pojęć związanych z Wielką Brytanią. Test rozwiązywało dwóch wytypowanych przez nauczyciela opiekuna zawodników. W tym samym czasie pozostałe osoby z drużyny kontynuowały zadanie puzzlowe.
Czwartym etapem konkursu była prezentacja ustna, w której jeden z uczestników z każdej drużyny opowiadał o sobie, swojej rodzinie i zainteresowaniach.
Ostatni etap konkursu to ocena stopnia ułożenia układanki puzzlowej przedstawiającej motyw związany z kulturą Wielkiej Brytanii.
Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą i doskonałym przygotowaniem z j. angielskiego. Niestety na podium może stanąć tylko trzech najlepszych. III miejsce wywalczyła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sandomierzu, II miejsce - ze Szkoły Podstawowej Nr 3 zaś I miejsce zajęli gospodarze czyli drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu.
Wszystkim opiekunom dziękujemy za wspaniałe przygotowanie swoich zespołów.