W dniu 18 czerwca 2018 r. odbyło się w Baćkowicach podsumowanie XII edycji programu "Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy odpady", zorganizowanego przez Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki oraz uroczyste wręczenie nagród.
Uczniowie SP nr 1 wzięli udział w w/w programie uczestnicząc w takich konkursach i akcjach jak:
- konkurs plastyczny pod hasłem „Nie wyrzucaj, tylko wrzucaj”,
- konkurs wiedzy na temat „Nie ma śmieci, są surowce”,
- konkurs na krzyżówkę ekologiczną pod hasłem „Recykling ważna rzecz”,
- zbiórka zużytych baterii.
W każdym z tych działań nagrodzonych zostało po dwóch uczniów, którzy otrzymali atrakcyjne prezenty: temperówkę elektryczną, słuchawki, głośnik bezprzewodowy, power bank, pendrive, plecak, piłkę i kalkulator. Szkoła otrzymała urządzenie wielofunkcyjne do drukowania, kopiowania i skanowania.
Wszyscy mogli skorzystać również ze smacznego słodkiego poczęstunku.
Nad prawidłowym przebiegiem programu w szkole, a także terminowym wykonaniem poszczególnych jej etapów czuwały Panie: M. Bielecka i J. Pytka.