Tegoroczne zakończenie roku szkolnego 2017/2018 było dwuetapowe. 20 czerwca w sali gimnastycznej uczniowie odebrali nagrody książkowe i rzeczowe za osiągnięcia, w licznych  konkursach przedmiotowych i zawodach  sportowych na różnych szczeblach. Uroczyste spotkanie z udziałem pocztu sztandarowego, przy wtórze werbli miało miejsce dnia 22 czerwca. O godzinie 9.00 zabrzmiał po raz ostatni dzwonek sygnalizujący kończący się rok. Wszyscy w odświętnych strojach zebrali się przed budynkiem szkoły: byli goście, uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po wysłuchaniu hymnu państwowego, Pan Dyrektor  Waldemar Gosek podsumował całoroczną pracę uczniów, pogratulował im sukcesów oraz podziękował wszystkim za całoroczny wysiłek i zaangażowanie. W swoim wystąpieniu podkreślił, że nasza szkoła zajmuje I miejsce w powiecie sandomierskim wśród szkół podstawowych, wyznacznikiem tego są  laureaci i finaliści konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich. Liczby same mówią za siebie. W minionym roku szkolnym 112 uczniów uzyskało na świadectwie średnią 4,75 i więcej, 52 uczniów otrzymało stypendium za wyniki w nauce, (średnia 5,17 i wyżej), a 29  odebrało stypendium za wyniki w sporcie. Następnie głos zabrała Pani Katarzyna Zioło - Wiceburmistrz miasta, która również pogratulowała uczniom osiągnięć, podziękowała za pracę nauczycielom, a wszystkim życzyła  zasłużonego wypoczynku wakacyjnego. Do podziękowań i gratulacji dołączyła się Przewodnicząca Rady Rodziców  Pani Agnieszka Woskowicz-Baran. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych by odebrać swoje cenzurki i pożegnać się na czas wakacji.