Dnia 3 września w naszej szkole tradycyjnie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. O godzinie 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek, po którym odśpiewany został „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor- mgr Waldemar Gosek. Przywitał zebranych oraz przedstawił cele zaplanowane na bieżący rok szkolny życzą uczniom  samych sukcesów. W dalszej części uroczystości przemawiał  Burmistrz Miasta – Pan Marek Bronkowski. W swojej wypowiedzi przytoczył dotychczasowe, znaczące osiągnięcia uczniów na różnych szczeblach podkreślając prestiż naszej szkoły. Życzył także owocnej pracy i wielu sukcesów .Do życzeń dołączyła się  Przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Agnieszka Woskowicz- Baran. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod płytą patrona szkoły- Mikołaja Kopernika. Po części oficjalnej uczniowie  spotkali się ze swoimi wychowawcami.