12 września w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z pracownikami Krajowej Administracji Skarbowej. Urzędnicy i funkcjonariusze celno-skarbowi na podstawie prezentacji multimedialnej przybliżyli młodzieży rolę i zadania KAS oraz funkcję Urzędu Celno Skarbowego z Sandomierza. Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy i eksponaty z okazami zarekwirowanymi turystom przy próbie przemytu. Zaznaczyli, ze przewóz przez granicę okazów objętych przepisami CITES wymaga specjalnych zezwoleń. Natomiast przy kupnie sprzedający powinien wydać dowód świadczący o legalności pochodzenia. W trakcie spotkania celnicy wspomnieli również o innych zagrożeniach, na które narażona jest młodzież. Wizyta przedstawicieli KAS wśród uczniów cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyło skupienie i bardzo liczne pytania zadawane prowadzącym.