17 września w 79 rocznicę agresji Sowietów na Polskę w hołdzie poległym ofiarom, w wojskowej części Cmentarza Katedralnego odbyły się uroczystości patriotyczne. Jej uczestnikami byli również uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem SU P. M. Kanią. Po odmówieniu modlitwy za tych , którzy stracili życie wystąpił Burmistrz miasta - Pan M. Bronkowski, który przypomniał krótką historię tamtych dni. Po przemówieniu przybyli na uroczystość złożyli wieńce i zapalili symboliczne znicze. Na zakończenie Sandomierska Orkiestra Dęta wykonała wiązankę pieśni patriotycznych.
Dalsza część obchodów rocznicowych odbyła się w Kościele pw. Św. Józefa w Sandomierzu, gdzie odprawiona została msza święta w intencji ofiar stalinowskiego terroru oraz wszystkich Rodaków, którzy przeżyli koszmar sowieckich łagrów i „syberyjskie piekło”.