Od 17–stu już lat 26 września obchodzony jest jako Europejski Dzień Języków wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi w 47 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. Jego celem jest promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Zachęca również do nauki języków całe życie zarówno w szkole, jak i poza nią.
Nasza szkoła już od dawna wspiera i promuje cele tego Dnia .Szczególnie bliskie jest nam kluczowe hasło: „Rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem KAŻDEGO z nas”.
W tym roku, oprócz gazetki okolicznościowej, nauczyciele języka angielskiego zaproponowali przeprowadzenie szeregu lekcji według scenariusza promującego w ciekawy sposób idee Dnia Języków.
W programie było śpiewnie popularnej piosenki ,,Panie Janie ‘’w kilku językach europejskich, praca w grupach, gdzie uczniowie szukali korzeni polskich słów w innych językach, twister językowy czy przysłowia z różnych stron Europy.
Najwięcej emocji wzbudzały oczywiście gry on-line: quiz językowy czy skonstruowany na tę okoliczność Kahoot (popularna platforma do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów) Nad organizacją i przebiegiem Europejskiego Dnia Języków czuwały Panie: M. Drobek, M. Kania, M. Pietruszka, M. Wojtoń.