Dnia 4 października 2018 r. odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Tradycyjnie udział w nim wzięli pierwszoklasiści, uczniowie klas drugich, przedszkolaki, rodzice oraz dyrekcja i nauczyciele. Imprezę rozpoczęły przemówienia dyrektora szkoły, pana Waldemara Goska oraz przybyłych gości. W trakcie ich trwania uczniowie klas pierwszych usłyszeli wiele słów zachęty, życzliwości i zapewnienia pomocy. Pierwszaki natomiast udowodniły swoją gotowość do nauki, prezentując wszechstronne uzdolnienia w ciekawym programie artystycznym. Po nim nastąpiła główna część uroczystości czyli ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie na uczniów. Dopełnieniem tradycji było wręczenie przez wychowawczynie pierwszoklasistom pamiątkowych dyplomów oraz zrobienie klasowych fotografii.