Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej oświaty obchodzone 14 października.   Tegoroczne uroczyste spotkanie społeczności naszej szkoły miało miejsce 11 października. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny, dziękując tym samym za pracę, serce i codzienny trud nauczycieli oraz pracowników szkoły.W wydarzeniu uczestniczyły zaproszone osoby- Dyrekcja, nauczyciele, katecheci oraz dzieci i młodzież. Przedstawienie przygotowane przez klasę V a w zabawnej formie ukazało życie uczniów oraz zmagania ciała pedagogicznego w oświecaniu najmłodszych. W tym dniu to oni wcielili się w rolę swoich wychowawców. Nieoczekiwane sytuacje oraz  humorystyczne dialogi przypomniały, że szkoła to nie tylko nauka i obowiązki, ale również rozmaite śmieszne zdarzenia, powiedzonka i zabawne qui pro quo. Część teatralną wzbogacił występ chóru szkolnego oraz solowy popis uczennicy klasy VII b. Radosny nastrój, jaki stworzyli muzycy, dostarczył  niezapomnianych przeżyć estetycznych. Na koniec uczniowie podziękowali swoim nauczycielom i wspólnie zaśpiewali Sto lat. W tym szczególnym dniu Pan Dyrektor życzył pracownikom radości i satysfakcji z codziennego bycia nauczycielem i wychowawcą. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie- Panie: B. Nowacka, A. Słotwińska, A. Rajkowska, M. Łukawska, M. Wyrazik.