Spryciarze z klasy I B ze SP. Nr 1 w Sandomierzu swoją przygodę z głośnym czytaniem rozpoczęły 28.09.2018. W tym dniu wychowawczyni zaprezentowała dzieciom książkę „Gang Słodziaków” i przeczytała opowiadanie „Jeż Jerzyk”, a koordynator szkolnej akcji pani Aneta Przyłucka wręczyła wszystkim uczniom ALBUM UCZNIA. Dzieci zobowiązały się, że w domu codziennie przez 10 minut będą same czytały lub poproszą bliskich o przeczytanie fragmentu ulubionej książki. Należy podkreślić, że w szkole uczniowie wielokrotnie prosili wychowawczynię o czytanie kolejnych przygód Słodziaków, uważnie ich słuchały i analizowały przygody poznanych bohaterów. Dziesięcioro z nich zebrało komplet naklejek ze Słodziakami. Dzieci w czasie lekcji plastyki wykonały pracę przedstawiającą nowe przygody Słodziaków, wykorzystując ulubione techniki plastyczne. Na edukacji polonistycznej ćwiczyły swoje umiejętności rysowania po śladzie postaci myszki i układały zagadki, rymowanki. Nauczyły się śpiewać piosenkę „Co u Słodziaków?” z YouTube.