W związku z podsumowaniem projektu edukacji ekologiczno-przyrodniczej, współfinansowanego przez WFOŚiGW w Kielcach, dnia 17 października odbyło się w naszej szkole spotkanie dydaktyczno-integracyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Podstawowej Nr 1, którzy w ubiegłym roku szkolnym uczestniczyli w zajęciach „Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej”.

Na spotkaniu tym, oprócz słodkiego poczęstunku, nie zabrakło ciekawych doświadczeń z zakresu odnawialnych źródeł energii, optyki i nie tylko. Uczniowie z obu szkół mogli się wymienić ciekawostkami z dziedziny nauk ścisłych i wzajemnie zachęcić do dalszego eksperymentowania.

W zajęciach wykorzystane zostały pomoce, w które pracownie edukacji ekologiczno-przyrodniczej SP1 i SP2 wyposażył WFOŚiGW w Kielcach.

Zajęcia zorganizowały i przeprowadziły: M. Bielecka, T. Bryła, B. Wojas