Uczniowie naszej szkoły okazali się najlepsi w powiecie w konkursie „BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ". Trzyosobowy zespół  klas piątych w składzie: Ignacy Siatrak, Jakub Piętowski, Antoni Wrzochol zajął I miejsce, pokonując 6 szkól sandomierskiego powiatu. Opiekunem drużyny była pedagog – Elżbieta Strzelińska.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas piątych szkół podstawowych. Jego celem jest utrwalanie wiedzy zdobytej z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym, w ruchu drogowym, jak również przygotowanie dzieci do bezpiecznego i rozważnego spędzania wolnego czasu i propagowanie zasady Fair- play podczas rywalizacji sportowej oraz w trakcie kibicowania.

Eliminacje na szczeblu powiatu odbyły się w dniu 25.10.2018.r w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sandomierzu. Składały się z trzech etapów: I – ocena przez komisję pracy plastycznej na temat. „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole", ocenianej w skali  0 - 5, II- uczniowie pisali test z zakresu bezpieczeństwa, min. w ruchu drogowym , w gospodarstwie rolnym. III etap dotyczył udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zwycięstwo w konkursie zapewniło naszym uczniom awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Nagrody wręczył dzieciom Naczelnik Wydziału Oświaty - Pan Janusz Suszyna.