Dnia 9 listopada 2018 roku o godz. 10.00 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem: „Ku Niepodległej”.

Podczas 80-cio minutowej uroczystości „Młodzi Polacy” wzbogacili swą wiedzę w wydarzenia historyczne ważne dla naszego kraju, a tym samym kształcili swój szacunek dla historii minionych pokoleń. Uświadomili sobie, że zarówno na co dzień, jak i od święta, obowiązkiem każdego Polaka jest pielęgnowanie tradycji narodowych, dbanie o kulturę i poszanowanie symboli narodowych.

Część artystyczną, którą poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu szkolnego,  przygotowała grupa artystyczna „Rekonstruktor”. Wprowadziła ona w atmosferę wydarzeń poprzedzających  rok 1918r. Aktorzy zobrazowali  sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem niepodległości. Ukazali duch narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki o ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych. Uroczystość uświetnił występ grupy tanecznej uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Pana Dariusza Bukowskiego oraz piosenka w wykonaniu uczennic: Oliwi i Julii Łukawskich. W końcowym etapie akademii Pan dyrektor mgr Waldemar Gosek  podkreślił  wartości wychowawcze i artystyczne uroczystości dziękując jednocześnie twórcom patriotycznego przedstawienia. Szkolnymi koordynatorami uroczystości byli: Pan Roman Chyła i Pani Edyta Sidor-Szwajda, a dekorację na akademię wykonała Pani Magdalena Łukawska.