„MAŁE GESTY ZMIENIAJA ŚWIAT”

Czasami uśmiech, pozdrowienie czy miłe słowo mogą sprawić że, świat staje się miejscem bardziej przyjaznym i bezpiecznym.

SP1 doskonale o tym wie i jak co roku przyłącza się do aktywnego promowania tych idei .Już dzień wcześniej uczennice z klasy 7a przez szkolny radiowęzeł zachęcali całą społeczność szkolną do włączenia się w światowy nurt bycia tego dnia szczególnie miłym i życzliwym. Deklaracją miała być uśmiechnięta buźka na ręce. Na specjalnie przygotowanym stanowisku dziewczynki z klasy 7a i 6a rysowały na ręce ten znak życzliwości wszystkim chętnym, których nie brakowało.

Uczniowie klasy 6a przygotowali przedstawienie o tym jak w prosty sposób okazać życzliwość drugiemu człowiekowi i jak jest to ważne w dzisiejszym życiu. Wszystkie klasy miały okazję zobaczyć ten krótki ale jakże wymowny program. Wyszliśmy z życzliwością również na zewnątrz. Uczniowie klasy 7a przygotowali małe prezenciki i rozdawali je na mieście z pozdrowieniami i życzeniami miłego dnia. Miejmy nadzieję, że zachęta bycia życzliwym nie przeminie razem ze świętem ale pozostanie z nami na co dzień.

Przygotowaniami tego dnia zajęły się wychowawczynie klasy 7a i 6a Panie: M. Drobek i M. Kania.