Jak przenieść się w świat księżniczek, książąt i postaci bajkowych? Jak poczuć się jak w bajce i jednocześnie dobrze bawić? Wydaje się niemożliwe, a jednak ….. Wystarczyło przebrać się za postać z ulubionej bajki i przyjść do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu. Organizatorzy tegorocznego „Dnia Bajek” postarali się, by każde przebrane dziecko tego dnia dobrze się bawiło.

W piątek 23 listopada sala gimnastyczna zamieniła się w bajkowy tor przeszkód. Uczniowie mogli zaliczać poszczególne konkurencje tematycznie przygotowane np. bitwa na kule śnieżne w królestwie Królowej Śniegu, budowanie domku w zagrodzie trzech świnek czy slalom między pachołkami z koszyczkiem Czerwonego Kapturka na głowie. Za każde wykonane zadanie byli nagradzani naklejką z danej bajki.

Świetlica stała się zaczarowanym światem metamorfoz. Można się tu było zamienić w prawdziwą księżniczkę. Fryzury i makijaże wykonywały uczennice z klas starszych z wielkim zaangażowaniem. Tu również można było zmierzyć się z bajkowymi zagadkami i pomóc Fionie i Shrekowi „wciągać makaron”.

Ostatnią atrakcją było miejsce, gdzie dzieci rywalizowały próbując wcielić się w postać perfekcyjnego księcia i księżniczki. Żeby było trudniej i zabawniej zamieniły się one rolami. To chłopcy musieli posiąść umiejętność chodzenia na szpilkach, malowania ust z zawiązanymi oczami, czy przygotować kreacje na bal. Dziewczynki wiązały krawaty, siłowały się na rękę i walczyły na miecze.

Tegoroczny Dzień Bajek był naprawdę dniem dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Bez przegranych!!!

Organizatorem imprezy była bibliotekarka Aneta Przyłucka we współpracy z opiekunką SU Martą Drobek i przy znaczącej pomocy pedagog szkolnej Elżbiety Strzelińskiej oraz psychologa szkolnego Zuzanny Wilisowskiej.