Uczniowie naszej szkoły, jako najlepsi w powiecie sandomierskim zakwalifikowali się do rozgrywek wojewódzkich w konkursie "BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ". Trzyosobowy zespół uczniów klas piątych w składzie: Ignacy Siatrak,  Jakub Piętowski, Antoni Wrzochol  w dniu 16 listopada 2018 r. po trudnych zmaganiach z 12 drużynami powiatu kieleckiego zajął  7 miejsce. Opiekunem drużyny była pedagog – Elżbieta Strzelińska oraz Ewa Frańczak. Naszych uczniów wspaniałym, sportowym dopingiem wspierali koledzy z klasy 5c.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas piątych szkół podstawowych. Jego celem jest dostarczenie dzieciom  wiedzy na temat przepisów BHP, z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym oraz w ruchu drogowym, aby umiejętnie reagowały w sytuacjach wymagających pomocy przedmedycznej, niejednokrotnie ratującej życie poszkodowanym. Konkurs ma także na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego i rozważnego spędzania wolnego czasu oraz propagowanie zasady Fair-play podczas rywalizacji sportowej oraz w trakcie kibicowania.

Eliminacje na szczeblu wojewódzkim odbyły się w Kielcach w dniu 16.11.2018r. Składały się z 4 etapów: I – ocena przez komisję pracy plastycznej na temat bezpieczeństwa w szkole, ocenianej w skali  0-5, II  uczniowie pisali test z zakresu bezpieczeństwa, min. w ruchu drogowym, w gospodarstwie rolnym. Trzeci etap dotyczył udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, natomiast w czwartym etapie oceniano doping drużyny.

Po zakończeniu zmagań, uczniom wręczono nagrody oraz zaproszono ich do zwiedzania przygotowanych stoisk ze sprzętem militarnym, strażackim. Na zakończenie imprezy odbył się pokaz gimnastyki artystycznej uczniów kieleckich szkół, m.in. wystąpiła mistrzyni Polski oraz Europy.