Co roku 3 grudnia, obchodzimy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Obchody mają na celu przybliżenie uczniom problemów osób niepełnosprawnych, z którymi zmagają się na co dzień. W tym roku obchody odbyły się w formie warsztatów: „Świat widziany oczami osób niepełnosprawnych”. Wszyscy uczniowie mieli okazję wejść w rolę osoby niepełnosprawnej i zrozumieć ich postrzeganie świata, w związku z ich ograniczeniami. Uczniowie, dzięki zajęciom, przez chwilę mogli poczuć się jak osoba niewidoma, niesłysząca, autystyczna i z niepełnosprawnością ruchową. Zajęcia uświadomiły dzieciom zdrowym, jak ważna i niezbędna jest pomoc koledze, który zmaga się tego typu problemami, uświadomiły również, że zdrowie nie jest nam dane raz na zawsze i że, może zdarzyć się sytuacja, kiedy z dnia na dzień, możemy je stracić i wtedy my będziemy potrzebowali pomocy innych.

Ponadto, w holu szkoły została zaprezentowana gazetka informacyjna, pod hasłem: „Każdy inny, wszyscy równi”.

Obchodom, towarzyszyła wystawa świątecznych stroików wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Integracja”.