Dnia 5 listopada 2021, kolejny raz Szkołę Podstawową Nr 1 odwiedziły tłumy postaci z bajek. Wielu uczniów wzięło udział w zaproponowanej przez bibliotekę szkolną zabawie.

Liczne grono bajkowych przebierańców z klas 4 – 8 przygotowało recytacje bajek Ignacego Krasickiego i Aleksandra Fredry. Młodzi aktorzy odwiedzili wszystkie klasy 1-3, prezentując swoje umiejętności. W rewanżu każda klasa zaśpiewała bajkową piosenkę. Mali i duzi wspólnie dobrze się bawili. Uczniowie młodszych klas, prawie wszyscy przebrani w piękne ,barwne stroje z zapałem rysowali portrety postaci z bajek, które stworzą kolorową dekorację w bibliotece.

Organizatorkami obchodów Dnia Postaci z Bajek były panie: Aneta Przyłucka i Elżbieta Strzelińska.