W dniu 12 grudnia 2021r. podczas VII Kiermaszu Mikołajkowego na Placu 3-go Maja w Sandomierzu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego pt: „EKOLOGICZNA OZDOBA CHOINKOWA”, którego organizatorem był Urząd Miejski w Sandomierzu.

Konkurs polegał na wykonaniu ozdoby choinkowej z surowców wtórnych oraz tworzyw nadających się do recyklingu. Spośród ponad stu nadesłanych prac ze wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli wyróżniona została praca Kacpra Pietruszki z klasy 7c, który zajął III miejsce w kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych.

Po uroczystym wręczeniu nagród wszystkim laureatom oraz wyróżnionym wszyscy zebrani na placu goście udekorowali świąteczne drzewko ekologicznymi ozdobami wykonanymi przez dzieci w szkołach i przedszkolach.