W dniach poprzedzających 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji wśród uczniów klas VII-VIII przeprowadzony został konkurs „Echa Konstytucji 3 Maja". Uczniowie opracowali autorskie prace w technice komputerowej poświęcone miejscom, postaciom i motywom związanym z Konstytucją 3 Maja. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy VIIIc. Filmik zmontowany przez zwycięzców obejrzą na lekcjach wychowawczych koledzy i koleżanki z klas IV-VIII. Ukoronowaniem działań patriotycznych było wykonanie gazetki upamiętniającej uchwalenie Ustawy Rządowej.

W dniu 3 maja odbyły się miejskie uroczystości obchodów tak ważnej dla Polaków rocznicy. O godz. 10.30 w Bazylice Katedralnej miała miejsce msza św. o charakterze patriotycznym. Po jej zakończeniu poczty sztandarowe przemaszerowały na Rynek Starego Miasta, gdzie zebrani wysłuchali okolicznościowych przemówień. Następnie przed tablicą pamiątkową na ścianie Ratusza przybyłe delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki i zapaliły znicze. W uroczystościach brali udział uczniowie SU , którzy godnie reprezentowali naszą szkołę wraz z opiekunami. Nad organizacją i przebiegiem tegorocznych obchodów czuwali nauczyciele - W. Aleksandrowicz, E. Sidor-Szwajda, M. Wojtoń, M. Łukawska.