11 maja 2022 roku – w Porcie Kultury odbyło się  podsumowanie X Jubileuszowego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych, "Siła przyjaźni" zorganizowanym przez Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jednocześnie dokonano rozstrzygnięcia kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Laureatem został uczeń klasy Va – Wojciech Kowalski, który otrzymał główną nagrodę. Dziewięcioro innych uczniów uzyskało wyróżnienie, otrzymali dyplomy i nagrody. W tym dniu miało również miejsce nagrodzenie dzieci, którzy przystąpili do spektakli profilaktycznych. Uczniowie klasy VIII "d" zostali nagrodzeni za przygotowanie inscenizacji ,,Sąd, ale nie Ostateczny”. Ponadto nagrody zdobyły dzieci z klasy II b za przedstawienie ,,Zyskaj przyjaciela”.

Nad przebiegiem przedsięwzięć czuwały Panie: E. Strzelińska, E. Sidor-Szwajda, A. Turbiarz i M. Wyrazik.