Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. 4 października uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do społeczności szkolnej.
Uroczystego pasowania dokonał Pan Dyrektor Marcin Sykucki. Ten wyjątkowy dzień, uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Pan Burmistrz Marcin Marzec, przedstawiciel Rady Rodziców Pani Karolina Kalinowska, Dyrekcja Przedszkola nr 1 Pani Dorota Strugała z Sześciolatkami i Wychowawcami oraz Rodzice Uczniów klas pierwszych.
Pierwszaki zaprezentowały część artystyczną, po której otrzymały symboliczne dyplomy od Wychowawców. Pan Burmistrz tradycyjnie wręczył dzieciom książki pt.: " Sandomierz i zabytkowe sąsiedztwa" autorstwa p. Katarzyny Skotnickiej, p. Romana Chyły oraz p. Justyny Rożek-Sadaj.
Kochane pierwszaki, życzymy Wam samych sukcesów i wspaniałych przyjaźni!