Dzień 10 listopada 2022 r. w naszej szkole miał niecodzienny charakter, bowiem uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości.

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w niezwykłej lekcji patriotycznej. Mogliśmy obejrzeć montaż słowno- muzyczny „Moja Ojczyzna”. Apel miał uświadomić zebranym „Czym jest dla mnie WOLNA OJCZYZNA?” „Jak rozumiemy współczesny PATRIOTYZM?”.

Patriotyzm- to postawa szacunku i oddania własnej ojczyźnie. Gotowość do jej obrony w każdej chwili, czego przykładem jest wspomniana w akademii postawa narodu ukraińskiego. Obecnie, kiedy Polska cieszy się niepodległością i jest państwem demokratycznym, młodzi ludzie nie muszą przelewać krwi, jednak zawsze muszą pamiętać , że wolność nie jest dana raz na zawsze!

Podczas apelu mieliśmy okazję obejrzeć krótkie filmiki ukazujące piękne krajobrazy naszej Ojczyzny, ale także wstrząsające obrazy wojny w Ukrainie. Przemierzyliśmy niemal całą Polskę. Byliśmy w miejscach dalekich, znanych i podziwianych, ale i w tych bliskich sercu i zamieszkaniu. Usłyszeliśmy recytacje wierszy: fr. ”Kwiatów polskich” J. Tuwima, „Dwie ojczyzny” A. Słonimskiego, „Oblicze ojczyzny” T. Różewicza.

Wysłuchaliśmy wielu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego: „Legiony” „Taki kraj” „Matka płakała” itp.

10 listopada w naszej szkole był wyjątkowo udany, połączył wszystkich. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach poczucie patriotyzmu, pogłębić więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.

Serdecznie dziękujemy organizatorom tej uroczystości: p. Alicji Kamińskiej, p. Annie Rajkowskiej, p. Witoldowi Aleksandrowiczowi, p. Katarzynie Majewskiej, p. Magdzie Łukawskiej, p. Maciejowi Stefańskiemu za przygotowaną uroczystość, która na długo będzie przez wszystkich zapamiętana.