21 i 22 stycznia świętujemy dni, o których nikt – dzieci i dorośli nie mogą zapomnieć – Dzień Babci i Dziadka. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z klas trzecich przedstawiły program artystyczny. Oprócz montażu słowno–muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dziecięce wiersze i piosenki niezmiennie cieszą i wzruszają.

Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie. Frekwencja jak co roku dopisała. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na zakończenie pan dyrektor Marcin Sykucki podziękował małym artystom, a czcigodnym gościom złożył najlepsze życzenia.