W dniu 22.02.2023 r. uczniowie naszej szkoły: Kacper Pietruszka kl. 8c, Michał Baska kl. 8c i Jakub Gorczyca kl. 8c na sesji Rady Miasta Sandomierza w obecności zastępcy Burmistrza Pana Janusza Stasiaka, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Wojciecha Czerwca oraz wszystkich Radnych otrzymali gratulacje od wszystkich zebranych. Uczniowie są laureatami 1 miejsca etapu ogólnopolskiego w "Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Statystycznych" zorganizowanym przez The International Statistical Institute.

Duże brawa należą się również dla opiekuna projektu Pana Witolda Aleksandrowicza, pod którego czujnym okiem powstała konkursowa koncepcja pt: "Czy Polska jest krajem atrakcyjnym dla młodych turystów z zagranicy?" O projekcie podczas sesji opowiadał zebranym w Sali Narad sandomierskiego Ratusza Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 - Pan Marcin Sykucki, dumny z sukcesów wychowanków swojej szkoły.

Wszyscy trzymamy kciuki za naszych laureatów, by podczas rozgrywek na poziomie międzynarodowym odniesli jak najwyższą lokatę. Wyniki etapu międzynarodowego zostaną ogłoszone na Światowym Kongresie Statystycznym w Kanadzie w lipcu 2023 roku.

zdjęcia z UM