W październiku pierwszoklasiści przeżywają niezwykłą uroczystość, jaką jest ślubowanie.

Przy udziale Dyrekcji Szkoły: Pana Marcina Sykuckiego i Pani Izabeli Zawadzkiej, zaproszonych gości - Pana Burmistrza Marcina Marca, Pani Karoliny Kalinowskiej - Przewodniczącej Rady Rodziców, Wychowawców, koleżanek i kolegów z Przedszkola nr 1 oraz swoich Rodziców, uczniowie klas pierwszych zostali włączeni w poczet społeczności uczniowskiej.

Pasowania kolorowym ołówkiem dokonał Pan Dyrektor Marcin Sykucki.

Pan Burmistrz wręczył pierwszakom książki pt. "Sandomierz i zabytkowe sąsiedztwa" autorstwa: p. Katarzyny Skotnickiej, p. Romana Chyły i p. Justyny Sadaj, życząc przede wszystkim radosnych chwil spędzonych w szkole, jak również wielu osiągnięć.

Kochani Pierwszoklasiści życzymy Wam wielu sukcesów, wspaniałych przyjaźni i radości przez cały etap edukacji w ,,Jedynce’’. Cieszcie się każda spędzoną tutaj chwilą.