Jakie były Ojczyzny losu koleje, jakie Polska przeżyła dzieje, jak bardzo pragnęła wolności - pokazała nam krótka podróż do przeszłości w dniu 10 XI.

Tradycyjnie w naszej szkole zebraliśmy się na listopadowej uroczystości, by uczcić upragniony dla Polaków dzień - 11 listopada 1918 roku. O godzinie 11.00 odbyła się uroczystość dla klas I-IV, a o godzinie 12.00 - dla uczniów klas starszych. W patriotycznym uniesieniu wysłuchaliśmy programu artystycznego "Pociąg do wolności" upamiętniającego ten długo wyczekiwany przez naszych przodków dzień. Uroczystość przygotowana przez uczniów klasy VI "b" i chór szkolny przybliżyła zebranym to, co najważniejsze - pamięć o wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej.

W końcowej części głos zabrał Pan Dyrektor - mgr Marcin Sykucki, który podkreślił potrzebę szacunku do historii oraz podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości.