Dnia 29 września 2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W każdej z klas tego dnia czytano fragmenty tekstów literackich. Klasy I?III odwiedził nauczyciel ?bibliotekarz, który czytał uczniom: w klasach pierwszych była to baśń Andersena ?Krasnoludek?, w klasach drugich rymowane wierszyki - zagadki, każdy uczeń po odgadnięciu otrzymał swoją rymowankę z obrazkiem do pokolorowania. Klasy trzecie wysłuchały ?Bajek z literkami? i jednocześnie wzięły udział w konkursie pod tą samą nazwą.
W klasach IV-VI lektorami byli łącznicy biblioteczni, przedstawiciele każdej z klas, którzy przygotowali i przeczytali koleżankom i kolegom fragmenty różnych utworów literackich godnych polecenia, dobranych pod okiem bibliotekarza.
Uczniowie chętnie wysłuchali przygotowanych tekstów i aktywnie uczestniczyli w rozmowach na temat książek.