Pod tym hasłem odbyły się kolejne zajęcia z Bajkowej szkoły dla dzieci ze starszych grup sandomierskich przedszkoli.
Dzieci, które bardzo licznie przybyły na zajęcia powitały w murach szkoły zuchy z gromady Bractwo Leśnej Przygody. Uczniowie zaprosili małych gości do zabawy w Stacji Kosmicznej oraz do wspólnego zdobywania sprawności zuchowej? Zuch Kosmonauta?.
Zuchy oraz przedszkolaki z ochotą ruszyły do wykonania powierzonych im zadań. Wysłuchały, m.in. gawędy pt. ? Zdobywcy kosmosu?. Poznały ważnych ludzi związanych z lotami w przestrzeń kosmiczną, zbudowały rakietę oraz dzielnie pokonały ? kosmiczny tor przeszkód?. Świetnie im się udały skoki po ? kamieniach księżycowych? oraz przejście po ? księżycowym moście?, co wymagało od dzieci dużego sprytu i odwagi.  Po wykonaniu zadań szczęśliwcy schronili się przed spadającymi meteorytami w Kolorowej  Jaskini.  W nagrodę każdy nowy kosmonauta otrzymał złotą gwiazdę oraz rakietę, którą dzieci same miały przyozdobić.
Wszyscy wesoło się razem bawili  wykonując kosmiczny aerobik. Na zakończenie odbył się start rakietą i wspólne odliczanie. Zajęcia zakończyły się wykonaniem wspólnej fotografii przy zbudowanej rakiecie. Zajęcia przygotowały panie: Maria Kiliańska, Małgorzata Pracało, Elżbieta Strzelińska.

 
p1100225

p1100232

p1100235

p1100239