Biblioteka

W czwartek 5 listopada za sprawą czarów przenikających z biblioteki szkolnej odwiedzili nasza szkołę mieszkańcy bajek. Był to ?Dzień postaci z bajek i baśni oraz innych bohaterów literackich. W przebieranej zabawie wzięło udział ponad 200 uczniów. Każdy z nich uczestniczył w ?Bajkowej loterii? w bibliotece szkolnej, gdzie nie było pustych losów i na każdego czekała niespodzianka. Organizatorem imprezy był nauczyciel - bibliotekarz Aneta Przyłucka.
Tego dnia na korytarzach można było spotkać tłumnie spacerujące księżniczki w towarzystwie królów i książąt. Nad ich bezpieczeństwem czuwała drużyna wojów: byli więc rycerze, łucznicy, wojownicy Ninja ,uroczy wiking, żołnierze a nawet ?Waleczna Merida?. Nie można się dziwić liczbie i różnorodności wojsk gdyż po szkolnych korytarzach przechadzały się również smoki, a jak wiadomo miewają one duży apetyt ? szczególnie na księżniczki.
Na ląd postanowiła zejść drużyna piratów i to zarówno w damskim jak i męskim wydaniu. Na szczęście nie zdołali oni pokazać nam swego groźnego oblicza, gdyż nad ich stosownym zachowaniem czuwała pogromczyni pirackiej braci: Pipi Pończoszanka w kilkunastu wcieleniach.
Nasza szkoła gościła też postaci z ?Baśni 1001 nocy?, była tajemnicza Dżasmina, Alladyn i Alibaba, znalazło by się też kilku rozbójników i nie tylko strój na to wskazywał. Zbłądzili do nas mieszkańcy ?Stumilowego lasu?, głównie tygryski, bo one lubią brykać. Na wycieczkę zabrały się z nimi Smerfy, a ich śladem podążał oczywiście Gargamel . Jak już jesteśmy w kręgu magii i czarów nie sposób nie wspomnieć o czarownicach, czarodziejach i wróżkach licznie reprezentujących swój fach, robiących rekonesans, czy warto wrócić do naszej szkoły na wieczór wróżb andrzejkowych. Był duch z Vb, którego imienia nie znamy, kilku Lordów Vaderów, też nie rozpoznanych. Groźnym wzrokiem wodził po wszystkich Assasin, w towarzystwie Wiedźmina, patrolował szkołę. Monster High roztaczały swój makabryczny urok.
Serca wielu skradły Myszki Mini , każda inna i każda urocza, ale najsłodsza z Ib. Braciom Grimm spod pióra uciekło kilka Kotów w butach i prześliczne Czerwone Kapturki. Wspólnie bawili się kowboje i indianie.
Nie sposób wymienić wszystkich bajkowych gości. Uczniowie doskonale bawili się przez cały dzień, pomysł bardzo się spodobał nauczycielom, rodzicom jak i uczniom, chętnie wzięliby udział w takiej imprezie również za rok.

kl. 1 B

kl. 1 C

kl. 2 A

kl. 2 B

kl. 3 B

kl. 6 A

Tegoroczny miesiąc bibliotek szkolnych odbywał się pod hasłem :

Biblioteki szkolne rządzą!

Nauczyciel ? bibliotekarz przeprowadził konkursy biblioteczne:

Plastyczny, dla klas I ?Portret Krasnoludka?

LAUREACI

Michał Biłyk IB

Hania Turbiarz IB

Asia Koprowicz  ID

Dla klas II ?Dzienniczek przeczytanych książek?

Rozstrzygnięcie konkursu w maju 2016r.

Klasy III-IV ?Bajki z literkami? oraz

?Zaprojektuj grzbiet książki?.

Laureaci ?Bajki z literkami?

Kl. IIIA

1. Krzysztof Czajka

2. Roksana Rosowska

3. Gabriela Czerepak

4. Lena Hajduk

5. Agata Zbróg

6. Jakub Krzysztoń

7. Oktawia Szarad

Kl. III B

1.Maria Kapsa

2. Weronika skrzypek

3. Martyna Ochmańska

4. Katarzyna Płaza

5. Jakub Opęchowski

6. Weronika Kokosa

7. Barbara Stradomska

8.Oliwia Bidas

9. Hubert Nowak

10. Nikola Bułdyś

11. Paweł Łączkowski

Laureaci ?Zaprojektuj grzbiet książki?.

Martyna Piętowska IIIb

Aleksandra Forc IVc

Paulina Błachnio IIIb

Maja Staniszewska IVa

Julia Wtorek IVa

Klasy V i VI ?Recenzja godnej polecenia książki.?

Franciszek Hajduk Vb

Izabela Sowińska VIa

Aleksandra Ogrodnik VIa

Sabina Marzec VIa

Maria Turczyńska VIa

Zuzanna Kondeusz VIb

Klaudia Kaca VIb

Angelika Mierzwa VIb

Wiktoria Rubiś VIc

Odbyło się również:

1. Pasowanie na czytelnika uczniów klas drugich.
  2. Ogólnoszkolne wybory książek.
  3. Kiermasz i wystawa  książek.
  4. Wystawa literatury historycznej oraz  fantasy i fantastyki dla dzieci i młodzieży.
  5. Akcja: Zrób prezent bibliotece ? podaruj książkę, (uczniowie podarowali 37 książek).