Aktualności

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W naszej szkole przebiegły one pod hasłem: „Przywróć naszą Ziemię”.

Z tej okazji uczniowie klas czwartych i siódmych wzięli udział w konkursie przyrodniczo-ekologicznym. Celem było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy ekologiczne i wytworzenie przekonania, że przyroda jest wartością wspólną i jej stan zależy od każdego z nas.

Wyniki uczniów klas czwartych:

I miejsce – (30 pkt.) - Arkadiusz Kapała (4b)

II miejsce –  (29 pkt.) - Weronika Obierak (4a), Michał Pawlikowski (4b), Zofia Szczucka (4b)

III miejsce –  (28 pkt.) - Julia Tenderenda (4b)

Wyniki uczniów klas siódmych:

I miejsce –  Marek Gajewski (7b)

II miejsce –  Amelia Kołodziej (7c), Jan Bryła (7b)

III miejsce –  Julia Baska (7a), Julia Stajniak (7a), Lena Nowosielska (7d), Kacper Majewski (7d), Ignacy Siatrak (7c), Jan Żerebiec (7b)

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Również uczniowie klas siódmych uczestniczyli w zajęciach języka niemieckiego o tematyce ekologicznej (segregowanie odpadów, zapoznanie ze słownictwem w języku niemieckim, dotyczącym tematyki segregowania). Uczniowie próbowali opowiedzieć po niemiecku, dokąd wyrzuciliby różnego rodzaju odpady, wykonali interaktywne zadanie ekologiczne oraz rozwiązywali ekologiczną krzyżówkę. Zajęcia prowadziła - Pani M. Bielecka

Ponadto uczniowie klasy IVa aktywnie włączyli się w obchody Święta Ziemi i porządkowali teren wokół własnych domów i w najbliższej okolicy, co widzimy na udostępnionych zdjęciach.

 

 Oprócz tego uczniowie naszej szkoły przygotowali wiele pięknych prac. Oto niektóre z nich:

7.04.2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia-Dzień Pracowników Służby Zdrowia. Z tej okazji na lekcjach wychowawczych nauczyciele odbyli pogadanki oraz wyświetlili przygotowane prezentacje dotyczące tematyki związanej ze zdrowiem. Ponadto tego dnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu graficznego pt.: „Moje zdrowie to moja siła i moc!”. Zwycięskie prace konkursowe opublikowano na stronie Facebook szkoły, po powrocie do szkoły będziemy również mogli podziwiać je w Wirtualnej Gazetce Szkolnej. Zwycięzcom zostaną wręczone nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Konkurs przygotowały Panie: Agnieszka Wiatrowska, Bożena Nowacka, Katarzyna Drobiazg.

31 marca, w przeddzień popularnego „dnia  żartów”, Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaproponował, by tego dnia, to uczniowie poprowadzili lekcje. Jednym słowem, choć na jeden dzień, zamienili się miejscami ze swoimi nauczycielami. Chętnych nie zabrakło. W grupie, parze lub indywidualnie można było zaplanować i poprowadzić lekcje według własnego scenariusza i pomysłu. Uczniowie zaskoczyli nas swoją kreatywnością i umiejętnościami. Zaprezentowali różne formy pracy, udostępnili ciekawe materiały pozyskane z sieci i udowodnili, że świetnie sobie radzą z nowinkami technologicznymi. Jednak przyznawali, że praca nauczyciela nie jest tak łatwa jakby się zdawało.

Pomimo trudnego czasu, postanowiliśmy się nie poddawać i kontynuować tradycję corocznej imprezy wzorowanej na popularnym programie telewizyjnym „ Mam Talent”. W innych okolicznościach i zmienionej formie jednak uczestnicy, i tym razem, dopisali . W tym roku dostarczyli krótkie filmiki prezentujące ich talenty. Musieli , przy tym, wykazać się również kreatywnością i pomysłowością. Podziwialiśmy śpiew, grę na gitarze, fortepianie i perkusji. Nie zabrakło umiejętności sportowych i tanecznych. Jury miało naprawdę trudne zadanie.

Miejsca przyznawane były w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy I-III i IV-VIII.

Klasy I-III

I miejsce

Yana Kizyma IIIa

Bartosz Płaza IIb

Szymon Kwietniewski IIa

II miejsce

Stanisław Lutomski IIIb

Zuzanna Chałupczak IIIa

Aleksandra Chara Ia

III miejsce

Hanna Hajduk Ia

Kacper Chudziak Ia

Kornelia Domańska IIIb

Klasy IV-VIII

I miejsce: Maria Kapsa VIIIa

II miejsce: Antonina Mazur VIa

III miejsce: Małgorzata Dziura IVb, Emilia Kania i Maja Lutomska VIb

Osoby odpowiedzialne za organizację – Panie: M. Kania i M. Drobek.

Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych

i pełnych wiosennego słońca Świąt Wielkanocnych.

Niech ten szczególny czas, niesie uśmiech bliskich,

siłę w pokonywaniu trudności

i nadzieję na lepsze jutro.

                                     Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP nr1

- pod takim hasłem w dniach 18.02-25.02.2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dni Patrona. Mikołaj Kopernik to z pewnością Patron szczególny i wyjątkowy. Był on bowiem niezwykłym, nietuzinkowym człowiekiem, który zmienił spojrzenie ludzi na wszechświat.

Kopernik jest więc postacią należącą nie tylko do polskiej kultury i nauki, ale do całego świata. Taki Patron napawa więc słuszną dumą. Dlatego do tradycji Szkoły Podstawowej nr 1 należy święto, podczas którego uczniowie przypominają sylwetkę uczonego. Jak co roku w lutym w ,,Jedynce” odbywa się kultywowanie tradycji i szacunku dla przeszłości, a więc i dla Patrona Szkoły.

W ramach obchodów uczniowie ,brali udział w konkursach wiedzy: i tak w klasach 5-8 nauczyciele informatyki przeprowadzili ,,Quiz wiedzy o Mikołaju Koperniku” , trzecioklasiści zmagali się z testem ,,Tajemniczy Kosmos" pozostali uczniowie mogli wykazać się zdolnościami w konkursach plastycznych. Na lekcjach wychowawczych on-line wszyscy oglądali ciekawe filmy o życiu i pracy sławnego astronoma. Uczniowie ,którzy uzyskali najlepsze wyniki w Quizie, otrzymali pozytywne oceny z informatyki, pozostali dyplomy, nagrody książkowe i maskotki. Tegoroczne obchody w nieco innych warunkach przygotowali nauczyciele: N. Szpatowicz, A. Przyłucka, E. Strzelińska, A. Witaszek, W. Aleksandrowicz. Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w obchodach. Nagrodzonym składamy gratulacje.

 

W poniedziałek i wtorek (01.03. i 02.03.) w naszej szkole przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy dla chorego Bartusia, syna absolwenta naszej szkoły. Pieniądze można będzie wrzucać do puszki lub przesłać za pomocą sms-a.
Włączamy się do akcji i pomagamy choremu Bartusiowi.

20 stycznia Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody „Ekoludek” obchodziło 5-lecie swojej działalności. Głównym punktem obchodów było włączenie w szeregi koła nowych członków – uczniów klasy I B. Po złożeniu przyrzeczenia i otrzymaniu legitymacji uczniowie stali się pełnoprawnymi członkami koła. Te obchody 5–lecia były też okazją do kontynuowania corocznej akcji „Pomóż ptakom przetrwać zimę”, w której wzięli udział członkowie koła z klasy II B i III A, rozwieszając w szkolnym ogrodzie kolejne karmniki. Wszyscy uczniowie z w/w klas przystąpili również do konkursu plastycznego organizowanego przez tarnobrzeski Zarząd LOP i Centrum Natura 2000 pod hasłem: „Przyroda oczami dziecka”. Młodzi przyrodnicy za swoje zaangażowanie i propagowanie wartości ekologicznych otrzymali pamiątkowe gadżety w formie kalendarzy i zakładek okolicznościowych. Opiekunowie SKLOP: K. Kras, M. Kiliańska, A. Turbiarz.

 

Dnia 22 stycznia 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sandomierzu odbyło się podsumowanie XXI Przeglądu Kolęd i Pastorałek oraz rozdanie dyplomów i nagród.

W Przeglądzie uczestniczyło 13 uczniów z klas 1-3 naszej Szkoły.

Tegoroczny Przegląd odbył się w wersji on-line. Uczniowie przesyłali nagrania kolęd do wychowawców klas. Nauczycieli przekazali do organizatorów nagrania wybranych przedstawicieli z danej klasy.

Mali artyści zaprezentowali kolędy i pastorałki z towarzyszeniem akompaniamentu na instrumentach perkusyjnych lub klawiszowych.Organizatorzy Przegląduwyłonili najlepszych wykonawców tegorocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek .

W kategorii solowej najlepiej zaprezentowali się:

I miejsce – Sandra Śliwińska – kl. 1a

II miejsce – Zuzanna Chałupczak – kl. 3a

                   Szymon Kwietniowski – kl. 2a

III miejsce – Natalia Kotarska – kl. 3b

                     Oliwia Karasiak – kl. 3c

Wyróżnieni uczniowie otrzymali gratulacje, dyplomy i nagrody.                                                        

XXI Przegląd Kolęd i Pastorałek przygotowała i przeprowadziła mgr Beata Lipiec, mgr Sylwia Lipczyńska i Siostra Monika Dudek.

Organizatorzy Przeglądu Kolęd dziękują uczniom, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie i udostępnienie nagrań.