Hokus, pokus, czary, mary, niech się spełnią, andrzejkowe czary...

Dnia 23.11.2017 odbyło się kolejne spotkanie w Bajkowej szkole pod hasłem „W krainie magii - wróżb i zabaw andrzejkowych”. Specjalnie na tę okoliczność w przygotowanej komnacie wróżb pełnej czarodziejskich kotów, pająków, duchów i nietoperzy, spotkały się przedszkolaki. Dzieci zostały wprowadzone w magiczny nastój przy udziale wróżek, które zaczarowały obecnych nie tylko magicznym kluczem, ale i czarodziejską różdżką. Niewątpliwie dużą atrakcją było uczenie się magicznych zaklęć. Każdy wypowiadał je z ogromnym przejęciem. Wypowiedzenie tych zaklęć dawało przepustkę do dalszej pełnej niezwykłej magii zabawy. Oczywiście wszystkie przedszkolaki spisały się na szóstkę uczestniczyły w wielu wróżbach i niezwykłych  zabawach, które jak wróżba mówi - mają  dać szczęści i spełnienie marzeń. Przedszkolaki między innymi wróżyły z magicznej kuli, do której jednocześnie wrzucały czarodziejski grosik, układały magiczne serduszka, losowały kolorowe emblematy, wróżyły z magicznej kostki,  nie zabrakło również wróżby z butami. Tego popołudnia panowała bardzo przyjemna atmosfera, a dobry humor dopisywał każdemu. Poza tym uczestnicy spotkania wykonywali pracę plastyczno-techniczną, magiczną dynię z duchami i kotami. Po zakończonej zabawie wszyscy z uśmiechem i pełni wrażeń opuścili komnatę wróżb, zabierając ze sobą wykonane własnoręcznie prace. Spotkanie przygotowały i poprowadziły Panie K. Kras, B. Nowacka, A. Turbiarz.