W dniu 20 grudnia 2018 r. sześciolatki z sandomierskich  przedszkoli wzięły udział w kolejnym spotkaniu w ramach „BAJKOWEJ SZKOŁY” – projektu edukacyjnego realizowanego już od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 1. Trzecie z serii  zajęcia  zatytułowane „Komputer moim przyjacielem” wprowadziły najmłodszych w komputerowy świat. Spotkanie rozpoczęło się projekcją krótkiego filmu edukacyjnego pt. „Sieciaki.pl”, dzięki któremu dzieci poznały podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z sieci Internetu. Następnie maluchy przy pomocy komputera rysowały swojego ulubionego „sieciaka”, wykonywały portrety swoich najbliższych, kolorowały motyle i układały szkielety dinozaurów. Jednak największą popularnością cieszyła się praca z tablicą interaktywną. Prowadzący zajęcia nie zapomnieli uświadomić dzieci o konieczności robienia przerw podczas pracy z komputerem i razem z nimi uczestniczyli w zabawach ruchowych. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki z postaciami obejrzanego filmu oraz słodkie upominki piernikowe.

Warto podkreślić, że goszczącym w murach sandomierskiej „Jedynki” przedszkolakom pomagały uczennice klasy VI b, a zajęcia poprowadzili nauczyciele: E. Frańczak, M. Łukawska, G. Błachnio i A. Bartosz.